Circ activation contest

Class A boys results

2010-10-24T00:43:00Z 2010-10-24T00:51:32Z Class A boys results Helena Independent Record
October 24, 2010 12:43 am

Class A Boys

1, Corvallis, 81 points, 16:53 average

2, Whitefish, 124, 17:26

3, Belgrade, 125, 17:23

4, Browning, 153, 17:37

5, Columbia Falls, 188, 17:36

6, Park, 198, 17:40

7, Havre, 204, 17:42

8, Dawson County, 223, 17:45

9, Anaconda, 258, 18:03

10, Laurel, 259, 18:00

11, Fergus, 269, 17:60

12, Hamilton, 273, 18:02

13, Billings Central, 289, 18:15

14, Polson, 314, 18:20

15, Beaverhead County, 323, 18:18

16, Ronan High School, 365, 18:32

17, Frenchtown, 366, 18:30

18, Hardin, 366, 18:30

19, Libby, 613, 20:49

1, Chris Jessop, Corvallis, 16:00

2, Derrick Williams, Columbia Falls, 16:24

3, Tucker White, Billings Central, 16:24

4, Kendall Murie, Havre, 16:27

5, Colby Henderson, Corvallis, 16:28

6, Layne Lantis, Dawson County, 16:32

7, Chase Stoker, Corvallis, 16:33

8, Teran Alears, Fergus, 16:37

9, Joey Vaughn, Belgrade, 16:42

10, Monte Cole, 16:44

11, Easton Albert, Hamilton, 17:00

12, Nathan Knox, Whitefish, 17:05

13, Fischer Gangemi, Whitefish, 17:06

14, Logan Weidler, Laurel, 17:07

15, Shamus Camp, Park, 17:07

16, Chris Allen, Belgrade, 17:12

17, Justin Whitman, Columbia Falls, 17:17

18, Emerson Connelly, Browning, 17:18

19, Mathias Komarek, Whitefish, 17:22

20, Imberi Lyle, Belgrade, 17:27

21, Gage Poss, Fergus, 17:29

22, Levi Fox, Billings Central, 17:30

23, Nathan Snow, Park, 17:32

24, Jace Kalbfleisch, 17:32

25, Alex Nystrom, 17:33

26, Jared Noyd, 17:33

27, Marc Klimas, 17:34

28, Douglas Hall, Browning, 17:35

29, Tyson Whitegrass, Browning, 17:36

30, Morly Jessop, Corvallis, 17:36

31, Danny Romero, Ronan, 17:37

32, Colton Hegdal, Belgrade, 17:37

33, Aiden Theard, Anaconda, 17:41

34, Travis Hayes, Polson, 17:42

35, Myles Murray, Browning, 17:42

36, Matt Keltgen, Dawson County, 17:43

37, Zayne Brunz, Columbia Falls, 17:46

38, Emmett Stoker, Corvallis, 17:47

39, Morgan Larson, Beaverhead County, 17:48

40, Derek Haskins, Laurel, 17:50

41, Delvin Walks, Hardin, 17:50

42, Blake Normand, Frenchtown, 17:51

43, Billy D Sharp, Browning, 17:53

44, Greg Rhines, Havrew, 17:55

45, Cramer Clark, Anaconda, 17:56

46, Anthony Schmalz, Hamilton, 17:56

47, Dolan Tuss, Havre, 17:56

48, Paul Fuller, Belgrade, 17:57

49, Trevor Elliot, Belgrade, 17:59

50, Brandon Trombley, Browning, 18:00

51, Michael Elk Shoulder, Hardin, 18:01

52, Cody Johnson, Ronan, 18:02

53, Jimmy Bjorge, Polson, 18:02

54, Guy Deroche, Browning, 18:05

55, Amadeo Lamphier, Dawson County, 18:05

56, Jeffrey Heinrichs, Whitefish, 18:06

57, Devan Williams, Corvallis, 18:07

58, Travis Kaufman, Dawson, 18:08

59, James Schumacher, Beaverhead, 18:09

60, Paul Manders, Laurel, 18:10

61, Chance Keck, Beaverhead, 18:10

62, Carson Wabaunsee, Frenchtown, 18:11

63, Hans Pederson, Fergus, 18:14

64, Will Holdhusen, Whitefish, 18:15

65, James Ratzlaff, Columbia Falls, 18:17

66, Brandon Kanta, Laurel, 18:18

67, Seth McCall, Columbia Falls, 18:18

68, Dillon Tennant, Dawson, 18:18

69, Collin Johns, Hamilton, 18:20

70, DJ Siebel, Billings Central, 18:21

71, Thomas Litton, Billings Central, 18:25

72, Danny Bartley, Hamilton, 18:26

73, Matt Bowdish, Anaconda, 18:28

74, John Barlow, Park, 18:29

75, Denny Hoselton, Hamilton, 18:29

76, Chris Sukut, Park, 18:30

77, Gabe Cleverley, Beaverhead, 18:31

78, Henry Reed, Hardin, 18:31

79, Corey Longbottom, Laurel, 18:35

80, Austin Dumay, Columbia Falls, 18:35

81, Bobby Smollarck, Anaconda, 18:36

82, Chazley Hulett, Havre, 18:37

83, Cody Lemons, Frenchtown, 18:40

84, Aidan Stansberry, Fergus, 18:41

85, Gunnar Nabozney, Frenchtown, 18:47

86, Tanner Palin, Corvallis, 18:51

87, Pete Mitchell, Beaverhead, 18:51

88, Brandon Alden, Hardin, 18:52

89, Timothy Denty, Park, 18:55

90, Kevin Wreblewski, Ronan, 18:55

91, Brady Oakland, Ronan, 18:56

92, Josef Hageman, Dawson, 18:56

93, Ryan McKinney, Fergus, 18:57

94, Clinton Page, Frenchtown, 19:01

95, Robert Stamper, Laurel, 19:02

96, Dietrich Perchy, Whitefish, 19:04

97, Nick Andrews, Polson, 19:05

98, Colby Peterson, Frenchtown, 19:06

99, William Lott, Libby, 19:08

100, Ben Krick, Belgrade, 19:08

101, Jordan Franklin, Ronan, 19:11

102, Eric Malmquist, Ronan, 19:11

103, Pascal Jessat, Columbia Falls, 19:12

104, Tyler Kinn, Dawson County, 19:15

105, Reed Hovenkotter, Polson, 19:16

106, Edmond Dupuis, Ronan, 19:17

107, Mike Bournstein, Polson, 19:17

108, Russell Burshia, Hardin, 19:18

109, Michael Ness, Frenchtown, 19:18

110, Daniel Hanson, Havre, 19:19

111, Angelo Porcella, Hamilton, 19:20

112, Michael Westphal, Anaconda, 19:20

113, Ethan Studiner, Laurel, 19:21

114, Desmond Filakosky, Havre, 19:23

115, Peter Whiting, Park, 19:25

116, Tel Motichka, Polson, 19:27

117, Colin Robinson, Hamilton, 19:30

118, Michael Wiggins, Beaverhead, 19:31

119, Anthony Whiteman, Hardin, 19:44

120, Trei Bulluck, Fergus, 19:56

121, Brian Gillette, Custer, 19:57

122, Trevor Gilskey, Fergus, 20:11

123, Jackson Barthel, Billings Central, 20:36

124, Nick White, Billings Central, 20:37

125, Acea Stops, Hardin, 20:38

126, Colton Crismore, Libby, 20:47

127, Jacob McCrohan, Libby, 20:49

128, Thomas Ray, Billings Central, 20:57

129, Nathan Stadler, Anaconda, 21:15

130, Zeke Carlson, Libby, 21:27

131, Cody Barrick, Libby, 21:52

132, Brendon Bartz, Custer, 22:18

133, Keegan McCarthy, Butte Central, 22:28

134, Joe Kilen, Custer, 22:33

135, Emmett McCarthy, Butte Central, 24:35

136, Ben Graziano, Libby, 24:47

Copyright 2015 Helena Independent Record. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistributed.